Mocne strony obuwia, jakim są mokasyny damskie

Mokasyny to warta bliższej uwagi propozycja obuwnicza na ten sezon. Do ich niewątpliwych zalet należy choćby to, że dają niemal taki komfort cieplny oraz wygodę, jak półbuty, a nie trzeba poświęcać czasu na ich sznurowanie. Jest to cenna cecha zwłaszcza dla wszystkich zabieganych współczesnych kobiet, które często muszą łączyć obowiązki służbowe z rodzinnymi, i liczą każdą minutę. Poza tym, półbuty damskie są jednak wciąż mało popularne – może ze względu na wciąż silne skojarzenia tego wariantu obuwia z modą męską.

Żelazna zasada, odnośnie noszenia mokasynów

Warto mieć na uwadze pewien (czasem zaniedbywany – niestety) drobiazg, odnoszący się do zasad noszenia obuwia, jakim są mokasyny damskie. Czymś wysoce niestosownym jest zakładanie do takich butów białych skarpet, zwłaszcza sportowych. Choć tego rodzaju nietakt zdarza się częściej niektórym Panom – nigdy dość przypominania, że takie rozwiązanie jest co najmniej dyskwalifikujące. Wszelkiego innego rodzaju skarpetki oraz rajstopy są zasadniczo na miejscu, choć należy zachować pewną świadomość kolorystyczną – zbyt jaskrawe lub rzucające się w oczy pomysły również będą odebrane jako ekstrawagancja.

Wygodne mokasyny damskie na cieplejsze dni jesieni

Jakie są jeszcze inne mocne strony omawianego rodzaju obuwia? Mokasyny damskie to przede wszystkim doskonały wybór na cieplejsze, jesienne dni lub na czas wiosny w pełni. Płaski obcas to jednak wyraźne przeciwskazanie do noszenia takich butów, gdy jest dżdżysto i mokro.

Komu będzie najwygodniej w mokasynach?

Klasyczne, matowe mokasyny, bez żadnych ozdób, będą dobrym wyjściem we wszystkich sytuacjach, gdzie wymagana jest już pewna doza elegancji, jednak nie mamy do czynienia z wybitnie uroczystą okazją. Większość wolnych zawodów tworzy właśnie takie okazje. Mokasyny damskie będą więc doskonałe dla kobiet, które realizują się zawodowo jako lekarki, prawniczki lub dziennikarki. Noszenie takiego obuwia będzie miało i tę mocną stronę, że w momencie, gdy uda nam się dobrać wygodną parę, dopasowaną do naszej stopy – będziemy mogły śmiało chodzić w nich cały dzień bez poczucia dyskomfortu i zmęczenia stopy.

Comments are closed.