Główne rodzaje butów zimowych damskich

Zima nadchodzi coraz większymi krokami, warto więc zadbać o to, by nasza szafka z butami była odpowiednio zaopatrzona. Pewnym kompromisowym rozwiązaniem może być inwestycja w botki, ocieplane futerkiem. Jednak jest to wyjście, które sprawdzi się jedynie w temperaturach do około zera stopni Celsjusza. Gdy nadejdą prawdziwe mrozy, trzeba mieć pod ręką parę naprawdę ciepłych śniegowców.

Tapery, czyli zima nam niestraszna

Porządne buty zimowe damskie DeeZee występują w kilku podstawowych odmianach. Możemy zdecydować się na klasyczne „trapery” – czyli obuwie, które wyróżnia się grubą podeszwą z wyraźnym bieżnikiem, i jest utrzymane w nieco wojskowym stylu. Zwykle trapery sięgają ponad kostkę i są sznurowane na całej długości. Młode dziewczęta, pragnące podkreślić swoją niezależność często decydują się na kolorowe sznurówki w jaskrawych barwach – takich, jak choćby czerwień do czarnych butów. Trapery to doskonałe wyjście, gdy chcemy w zimną pogodę przemierzyć dłuższą trasę pieszo. Dzięki swojej specyficznej podeszwie zabezpieczą nas przed poślizgiem oraz przed zbytnim zapadaniem się w śniegu (o ile nie jesteśmy aktualnie w obrębie miasta).

buty trapery na zimę

Nieśmiertelne kozaki

Co jednak począć, gdy wybieramy się, na na bardziej oficjalne wydarzenie? Wtedy pozostają nam eleganckie kozaki. Są to buty zimowe damskie o wystającym nosku, który jest z reguły lekko ścięty, gładko zabudowane, sięgające z reguły do kolan lub połowy łydki. Mogą być na niewielkim obcasie. Doskonale komponują się ze spódnicami. Kolorystyka kozaków jest zasadniczo ciemna, choć zdarzają się naturalnie jaśniejsze wersje. Tradycyjnie jest to obuwie, wykonane ze skóry lub zamszu.

Śniegowce

Gdy temperatury spadną wybitnie nisko – możemy uciec się do ostatniej deski ratunku, czyli śniegowców. Są to buty, stworzone to trekkingu w warunkach zimowych. Przypominają nieco trapery, jednak są znacznie cieplejsze. Również sięgają znacząco za kostkę. Do ich produkcji wykorzystuje się zasadniczo tworzywa sztuczne. Porządnie wykonane buty zimowe damskie tego rodzaju są całkowicie nieprzewiewne, odporne na wilgoć, a jednocześnie stopa się w nich nie poci.

Comments are closed.