Wybieramy torebkę damską – jak się do tego zabrać?

Trudno wyobrazić sobie autentyczną kobietę bez co najmniej kilku torebek w szafie. Ich dobór jest z reguły poprzedzony dłuższym namysłem oraz starannym rozeznaniem aktualnej oferty sklepów odzieżowych lub galanteryjnych. Podobnie jak sama, dobrze dobrana, garderoba powinna dawać możliwości wystąpienia w stroju adekwatnym do różnorodnych okazji, tak i torebki damskie mają różne fasony – bardziej uroczyste, wyjściowe, lub też swobodniejsze – casualowe.

Zasady elegancji odnoszące się do torebek

Z zasady bywa tak, że bardziej eleganckie torebki, szczególnie te, przeznaczone na specjalne okazje są mniejszych rozmiarów. Częściej też taka wersja jest wykonana z naturalnej skóry. Torebka na co dzień jest z reguły większa. Ważnym aspektem doboru właściwego wariantu tego dodatku jest zasada, nakazująca, by była ona zawsze w tym samym kolorze lub wzorze co buty noszącej ją kobiety.

Wygodny plecaczek na co dzień

Jeżeli jakaś kobieta jest raczej nastawiona na wygodę, i nie przepada za specjalnym podkreślaniem swojej kobiecości, dobrym wyjściem może być stylowy plecaczek. Jego wierzch może być pokryty na przykład fantazyjnymi haftami – co zdecydowanie doda mu uroku oraz pewnej subtelności.

Ważnym kryterium doboru damskiej torebki, poza dress code’m jaki wyznacza określona okazja jest też budowa ciała właścicielki. Kobiety drobniejsze będą gorzej prezentować się z torebką w stylu pojemnego worka, gdyż może to wywierać mało harmonijne i przytłaczające wrażenie. Wszystkim szczuplejszym i niższym Paniom warto więc zalecić pewną ostrożność w tym względzie.

Modne pikowanie

Jeżeli nie interesują nas modele, wykonane ze skóry, mamy do wyboru całą gamę wariantów, wykończonych w różnego typu materiałach, które nie są pochodzenia zwierzęcego. W tym sezonie warto skusić się choćby na stylową wersję z poliestru, ozdobioną wpadającym w oko pikowaniem. Dla niektórych z Pań, torebki damskie bez tego rodzaju ozdoby są w ogóle nie do pomyślenia. 

Comments are closed.