Do jakich stylizacji pasują najbardziej sztyblety damskie?

W dzisiejszych czasach często można natknąć się na różne sposoby mieszania stylów – także w modzie. Zarówno Panie, jak i Panowie bez większych skrupułów bawią się zestawieniami, które jeszcze kilkanaście lat temu byłyby trudne do przyjęcia. Wszystko zmienia się jednak dynamicznie. Czy jeszcze nie tak dawno temu ktoś odważyłby się założyć sneakersy do sportowej marynarki? Wątpliwe… Jednak dzisiaj – szczególnie białe obuwie sportowe uchodzi za dopuszczalny i wręcz modny dodatek nawet przy mniej casualowej stylizacji.

Sztyblety dawniej i dziś

Podobnie rzecz się ma z obuwiem, jakim są sztyblety damskie. Pierwotnie, zarezerwowane wyłącznie do jazdy konnej, od kilkudziesięciu lat stanowią nieodłączny element nowoczesnej, wygodnej mody miejskiej. Dotyczy to zwłaszcza młodszych osób. Uniwersalny fason tego obuwia pozwala na łączenie go z bardzo wieloma pomysłami modowymi. Klasyczna czerń sztybletów nie oznacza nudy, nie mówiąc już o fakcie, że coraz częściej pojawiają się one w innych odcieniach.

Przykładowe stylizacje ze sztybletami

Sztyblety damskie doskonale sprawdzają się w zestawieniu z każdym rodzajem casualowych spodni: zarówno dżinsów (szczególnie w niebieskim kolorze), spodni sztruksowych, czy wykonanych z innych tkanin. Właściwie nie pasują jedynie do stroju treningowego. Lecz spodnie to przecież nie jedyna zawartość szafy dzisiejszych młodych kobiet. Sztyblety można również z powodzeniem łączyć z sukienkami (nawet tymi sięgającymi przed kolano). Czarna wersja tego obuwia będzie idealnym dodatkiem do szarych spódnic oraz sukienek – zwłaszcza tych wełnianych.

Dzisiejsze wersje sztybletów

Dzisiejsi projektanci i styliści lubią urozmaicenia. Widać to także w przypadku sztybletów. Często natykamy się na odważne, gęsto występujące dodatki, takie jak wyraziste pasy z masywnymi klamrami, ćwieki, suwaki w nieco niespodziewanych lokalizacjach czy też wszelkiego typu wariacje z obcasami. Ten ostatni element daje szczególnie duże pole do popisu specjalistom projektującym sztyblety damskie. Choć przy omawianym fasonie obuwia dominuje raczej kwadratowy kształt obcasów, w tym rejonie mogą pojawić się ciekawe zestawienia kolorystyczne.

Comments are closed.